• Obecnie brak na stanie
Powojnik "Solidarność"

Powojnik "Solidarność"

Pnącza
  • Nazwa łacińska: Clematis
  • Nazwa polska: Powojnik
  • Odmiana: Solidarność
  • Wielkość doniczki: p7 (doniczka 7x7 cm)
9,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Polska odmiana „Solidarność” to powojnik o intensywnie czerwonych kwiatach z lekko jaśniejszym pasem przez środek płatków o średnicy 16 cm. Pręciki jasno-żółte z purpurowymi pylnikami. Kwitnie długo oraz obficie od maja do września. Roślina o średnio silnym przyroście, dorastająca do 1,5 m wysokości. Liście opadające na zimę. Pnącze ma zdolność owijania ogonków liściowych wokół podpór. Może rosnąć przy różnych konstrukcjach (trejażach, pergolach, kratkach, linkach, tyczkach itd.). Lubi stanowiska słoneczne, ale urośnie ma każdej wystawie na żyznej i przepuszczalnej glebie. Na glebach gliniastych i cięższych dobrze jest rozluźnić glebę. Podczas sadzenia warto na dno wysypać drenaż. Powojnik ten jest mrozoodporny. Można przyciąć na wysokość 1,0 m. Mocniejsze cięcia ograniczają kwitnienie.

Roślina w małej doniczce jest produktem produkcyjnym. Może różnie wyglądać w określonej porze roku. Ze względu na ciągłość produkcyjną może być przycięta. 

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

Tempo wzrostu
roślina wolno rosnąca/karłowa
Pojemnik
0,3L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
czerwone
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password