Pigwowiec – sadzonki

Pigwowce to cierniste, mrozoodporne, łatwe w uprawie rośliny. Zyskały popularność ze względu na jadalne owoce, które nadają na przetwory i do produkcji nalewek. Pigwowce są też cenione jako krzewy ozdobne do ogrodu: wiosną obsypują się gęsto kwiatami w intensywnych kolorach.

W naszej ofercie znajdziesz pigwowiec (sadzonki) w wielu popularnych odmianach. Jeżeli poszukujesz krzewu, który wprowadzi mocne barwy do Twojego ogrodu, wybierz pigwowiec japoński – jego piękne purpurowe kwiaty mają średnicę 3-4 cm. Z kolei pigwowiec okazały (inaczej chiński lub właściwy) da ci duże, podłużne i twarde owoce, które świetnie sprawdzają się jako surowiec na przetwory. Krzyżówką cech obu opisanych gatunków jest pigwowiec pośredni. Osiąga wysokość do 1 m i mocno rozrasta się na boki.

Jak wybrać glebę i stanowisko dla pigwowca?

Pigwowce najlepiej rozwijają się na glebach żyznych i wilgotnych. Źle znoszą grunty zachwaszczone i podmokłe. Są roślinami ciepłolubnymi, dlatego potrzebują stanowisk nasłonecznionych i osłoniętych od wiatru. Mogą rozrastać się zupełnie swobodnie. Jednak użyte jako krzewy owocowe na żywopłot potrzebują cięć formujących i zagęszczających po zakończeniu kwitnienia.

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password