drzewa i krzewa
Szkółka i sprzedaż roślin ogrodowych
Produkcja ogrodnicza

SZKÓŁKA ROŚLIN OGRODOWYCH OGRÓD ŚLĄSKI

Jesteśmy na rynku już od prawie wieku! Zajmujemy się roślinami ogrodowymi i dbamy o najmniejszy szczegół. Dlatego stawiamy na najwyższą jakość i specjalnie dla Państwa posiadamy rośliny z najwyższej półki w dobrej cenie. Nasze rośliny są codzienne pielęgnowane oraz doglądane, by mogły trafić do Państwa ogrodów oraz aby zdobiły je przez długi czas!

W naszej ofercie posiadamy nie tylko podstawowe odmiany, ale także wybieramy rzadko spotykane 'perełki', by mogły wyróżniać się pośród innych roślin.

Nasza oferta obejmuje:


  • Rośliny liściaste
  • Rośliny iglaste
  • Rośliny wodne i bagienne
  • Wrzosy i wrzośce
  • Wiele, wiele innych...
  • Drzewa
  • Pnącza
  • Krzewy
  • Skalniki
  • Trawy

O naszej szkółce roślin ogrodowych

Nasze Centrum Ogrodnicze – Ogród Śląski – w Świerklańcu posiada mocno rozbudowaną sprzedaż oraz uprawę drzew i krzewów ogrodowych. Na łącznej powierzchni ponad 7,5 hektara hodujemy dla Państwa najładniejsze i najzdrowsze rośliny, żebyście mogli cieszyć się ich widokiem przez lata.

Cała uprawa nie tylko odbywa się w gruncie oraz w doniczkach, ale także w tunelach. W kilkudziesięciu namiotach foliowych odbywa się w sposób nowoczesny oraz fachowy uprawa i pielęgnacja roślin. Tu właśnie rozmnażamy dla Ciebie rośliny, gdzie od małej sadzonki przyjmują się i rosną, by potem mogły być przesadzone do doniczek ogrodowych.

Pnącza – specjalność szkółki

Naszym „oczkiem w głowie”, specjalnością stały się pnącza. W szczególności skupiliśmy się na produkcji Clematisów, czyli inaczej Powojników. W naszej ofercie posiadamy niemal każdą odmianę, którą można znaleźć na rynku. Dzięki tej specjalizacji wiemy, że szczególnie te rośliny będą dla Państwa pięknie kwitły co roku!

Posiadamy także w sprzedaży inne pnącza m.in.: wiciokrzew, rdest, glicynia, bluszcz, akebia, winobluszcz, kiwi, oraz wiele innych.

Produkcja roślin ogrodowych

Nie tylko rośliny pnące są naszą specjalnością. Prócz tego rozmnażamy na dużą skale inne drzewa i krzewy zarówno iglaste jak i liściaste. Na sprzedaż posiadamy m.in. jodły (Abies sp.), sosny (Pinus sp.), świerki (Picea sp.), drzewka szczepione i formowane, a także miniaturowe iglaki. Możemy zaproponować naszym klientom ciekawe wiele różnych gatunków jodeł, sosen i świerków oraz innych drzew ozdobnych i owocowych do ogrodu.

Sprzedaż hurtowa

Dla zainteresowanych prowadzimy również sprzedaż hurtową roślin ogrodowych. W naszej ofercie posiadamy dużą ilość drzew i krzewów zarówno liściastych, jak i iglastych. Jedną z naszych ciekawszych propozycji są żywotniki (thuje) należące do rodziny cyprysowatych. Zaletą żywotników, poza ich atrakcyjnym wyglądem, jest łatwość uprawy i możliwość uzyskiwania oryginalnych kształtów w formie np. żywopłotu czy zielonej ściany. Thuje świetnie się również komponują z innymi roślinami ogrodowymi, dlatego warto je uwzględnić już przy projektowaniu ogrodu.

Dobrym wyborem będą, również dostępne w naszym asortymencie, krzewy ozdobne. Można je posadzić np. w sąsiedztwie oczek wodnych, będą też stanowić ciekawy kontrast dla wyższych od nich drzew. Dzięki bogatemu wyborowi krzewów ozdobnych będących w sprzedaży można bez trudu wybrać takie pasujące idealnie do danego ogrodu.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password