• Obecnie brak na stanie
Powojnik "Matka Siedliska"

Powojnik "Matka Siedliska" C2

Pnącza
  • Nazwa łacińska: Clematis
  • Nazwa polska: Powojnik
  • Odmiana: Matka Siedliska
  • Wielkość doniczki: C2 - 2 l
25,00 zł
Brutto

Powojnik wielkokwiatowy „Matka Siedliska” wytwarza dwa typy kwiatostanów. Kwiaty pełne pojawiają się na pędach zeszłorocznych (maj-czerwiec), kwiaty puste wyrastają z pędów tegorocznych w lipcu i sierpniu. Kwiaty są średniej wielkości około 12-15 cm, wiosenną są białe czasami lekko zaróżowione z jasnymi pręcikami a letnie z bordowymi pręcikami. Roślina o średnio silnym przyroście, dorastająca do 2-3 m wysokości. Liście trójlistkowe, opadające na zimę. Pnącze ma zdolność owijania pędów wokół podpór. Może rosnąć przy różnych konstrukcjach (trejażach, pergolach, kratkach, linkach, tyczkach itd.). Polecana do miejsc słonecznych i półcienistych na żyzne i przepuszczalne gleby od lekko kwaśnych do lekko zasadowych. Na glebach gliniastych i cięższych dobrze jest rozluźnić glebę. Podczas sadzenia warto na dno wysypać drenaż. Powojnik ten jest mrozoodporny. Cięcie ograniczamy do usunięcia pędów zamarłych i uszkodzonych. Można przyciąć na wysokość 1- 1,5 m. Mocniejsze cięcia ograniczają kwitnienie.

Roślina może różnie wyglądać w określonej porze roku. Ze względu na ciągłość produkcyjną może być przycięta. Zdjęcie ma charakter poglądowy.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
2L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
białe/kremowe
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
tak

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password