Borówka amerykańska – sadzonki

Borówka amerykańska (sadzonki) to obowiązkowa pozycja w asortymencie każdego sklepu ogrodniczego. Pochodzące z Ameryki Północnej krzewy owocowe podbiły świat dzięki swoim pysznym owocom. Zakochali się w nich plantatorzy, cukiernicy i amatorzy zdrowej żywności. Borówki zawierają duże ilości witaminy C, A, E oraz witamin z grupy B. Są bogate w cukry, sole mineralne i pektyny. Borówka wysoka, nazywana niebieską jagodą, powinna znaleźć się również w Twoim ogrodzie.

Jak sadzić i pielęgnować borówkę amerykańską?

Jeżeli oczekujesz szybkiego i obfitego owocowania, kup sadzonki borówki amerykańskiej w sprawdzonym sklepie ogrodniczym. Powinny to być rośliny dwuletnie, z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym. Taki materiał nasadzeniowy łatwo się przyjmuje i zapewnia owocowanie już w następnym roku.

Najlepszą porą na sadzenie borówki amerykańskiej jest wiosna lub jesień. Podłoże powinno być kwaśne, dlatego przed sadzeniem warto przekopać na stanowisku torf, a wokół sadzonki usypać wysoki na 20 cm kopczyk z liści, trocin roślin iglastych lub dojrzałego kompostu. Dołek pod sadzonkę powinien mieć głębokość 35-50 cm i szerokość minimum 50-60 cm. Im jest większy, tym na dłużej zapewni skład gleby sprzyjający rozwojowi krzewu.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password