Trawy ozdobne do ogrodu

Jednymi z najłatwiejszych w uprawie roślin są trawy ozdobne do ogrodu. Mają bardzo małe wymagania glebowe. Odbywają się bez intensywnego nawożenia i niemal nie potrzebują podlewania. Nieliczne zabiegi pielęgnacyjne ograniczają się do plewienia i wiosennego przycinania. W zamian otrzymasz piękne, często kolorowe liście, malownicze kwiatostany i dojrzewające owocostany, które przyciągają do ogrodu ptaki.

W naszym sklepie zaopatrzysz się w sadzonki traw ozdobnych ze wszystkich popularnych i cenionych gatunków. Oferujemy trawy ozdobne wysokie i niskie, w tym m.in. różne odmiany prosa rózgowego, kostrzew czy miskantów. Znajdziesz wśród nich gatunki nadające się na skalniaki, do tworzenia kęp na trawnikach i szpalerów przy ogrodzeniach.

Trawy ozdobne na balkon

Coraz większą popularność zyskują trawy ozdobne na balkon. Duże loggie, tarasy i ogrody na dachach to miejsca, w których możesz z powodzeniem uprawiać trawy ozdobne w donicach. Jeżeli potrzebujesz roślin o niewątpliwych walorach dekoracyjnych, które nie wymagają zbyt intensywnej pielęgnacji, wybierz trawy ozdobne wieloletnie. Do uprawy w donicach doskonale nadaje się np. imperata cylindryczna. Tworzy gęste kępy zielonych liści, które od szczytu stopniowo nabierają coraz intensywniejszej, karminowo-fioletowej barwy.

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password