Budleja – sadzonki

Oferowana przez nas budleja (sadzonki) reprezentuje liczne odmiany różniące się wyglądem kwiatostanów, pokrojem i wysokością (od 1 do 5 metrów). To ozdobne krzewy liściaste kwitnące od początku sierpnia aż do października. Kwiatostany w kształcie wiechy (kolby) osiągają imponującą długość od 30 do 70 cm. Zależnie od odmiany mogą być białe, purpurowe, różowe lub fioletowe. Nie tylko wspaniale wyglądają, lecz także pięknie pachną. Ich woń jest szczególnie atrakcyjna dla motyli, które masowo obsiadają roślinę. Stąd wzięła się alternatywna nazwa budlei – motyli krzew.

Gdzie sadzić i jak pielęgnować budleje?

Budleje są uprawiane przede wszystkim dla imponujących kwiatów. Aby je wytworzyć, roślina potrzebuje dobrze nasłonecznionego stanowiska (może być też półcieniste) i żyznej, spoistej gleby o neutralnym odczynie. Budleje nie są odporne na upały i susze, dlatego potrzebują regularnego podlewania. Konieczne są też cięcia pędów (na przełomie marca i kwietnia) oraz usuwanie suchych kwiatostanów.

Młode rośliny, w pierwszych latach uprawy, wymagają osłaniania przed mrozem. Silnie rosnące i obficie kwitnące krzewy warto zasilić nawozem wieloskładnikowym przynajmniej 1-2 razy w okresie wegetacji.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password