Milin amerykański – sadzonki

Milin amerykański poznasz po kwiatach w kształcie trąbki. Ich wielkość (6-10 cm) i kolory (żółty, czerwony, pomarańczowy, różowy) przykuwają wzrok. Pod względem urody i szybkości wzrostu (nawet do 10 metrów rocznie) z milinami może konkurować jedynie glicynia. Oferujemy milin amerykański (sadzonki) z tak pięknych i popularnych odmian, jak Flamenco, Flava, Tango czy Ursynów.

Kluczowe dla sukcesu uprawy milinów jest osłonięte od wiatru i nasłonecznione stanowisko: wystawa południowa, południowo-wschodnia lub południowo-zachodnia. Miliny wymagają umiarkowanego, lecz regularnego nawadniania i nawożenia 2-3 razy w sezonie. Tylko w ten sposób uzyskasz odpowiednio duże przyrosty i obfite kwitnienie.

Czy można uprawiać milin amerykański w donicy?

Miliny można uprawiać nie tylko w ogrodzie: doskonale prezentują się również na dużych balkonach i tarasach. Pnącze rozwija się bardzo szybko, dlatego trzeba zapewnić mu odpowiednią przestrzeń i warunki glebowe. Najlepiej umieścić milin amerykański w donicy lub pojemniku o wymiarach znacznie przekraczających objętość bryły korzeniowej. Im większa będzie objętość ziemi, tym mniej problemów z nawadnianiem, nawożeniem i ochroną przed niskimi temperaturami.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password