Pnącza na ogrodzenie

Jedną z ważnych funkcji roślin pnących jest okrywanie płotów i ogrodzeń. Pnącza na ogrodzenie pozwolą Ci ukryć mało estetyczną i transparentną siatkę lub przęsła pod szczelnym dywanem kolorowych liści i kwiatów.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz pnącza, które można zastosować do obsadzania parkanów i różnego typu ogrodzeń. Planując obsadzanie płotów, warto wybierać rośliny o niewielkich wymaganiach glebowych i odporne na warunki atmosferyczne. Dobrym przykładem jest wiciokrzew: bujnie kwitnie, pięknie pachnie, rośnie praktycznie na każdym rodzaju gleby. Równie użyteczne są mrozoodporne odmiany powojników, winniki oraz miesięcznik.

Zimozielone pnącza na ogrodzenie

Jednymi z najwyżej cenionych są zimozielone pnącza na ogrodzenie. Dzięki nim płoty i parkany zachowują estetyczny wygląd przez cały rok. Niektóre gatunki zmieniają kolor liści zależnie od pory roku. Przykładem jest trzmielina pnąca: liście wielu odmian nie opadają jesienią, lecz zmieniają barwę na czerwoną.

Oferowane przez nas pnącza zimozielone to także rośliny kwitnące. W tej grupie znajdują się hortensje pnące oraz bluszcz pospolity, który zakwita dopiero po około 10 latach od posadzenia.

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password