Krzewy ozdobne iglaste

Iglaste krzewy ozdobne w większości są zimozielone: zachowują przez cały rok gęstą okrywę w kolorach od intensywnej zieleni po złociste odcienie żółci. To zaleta, która wynagradza brak imponujących kwiatostanów i czyni z iglaków całoroczną, efektowną dekorację ogrodów.

Uprawa krzewów iglastych nie jest trudna. To rośliny o niskich wymaganiach glebowych, odporne na suszę i niskie temperatury. Nie wymagają też intensywnego przycinania.

Ozdobne krzewy iglaste płożące i rozłożyste

Czym różnią się ozdobne krzewy iglaste płożące i rozłożyste? Płożenie oznacza, że pędy rośliny nie rosną pionowo w górę, lecz poziomo, na małej wysokości i wspierają się bezpośrednio po podłożu. Gałązki pozostające kontakcie z glebą ukorzeniają się, dzięki czemu możesz je łatwo rozmnażać. Iglaki płożące mogą być też rozłożyste, co przejawia się w długich, gęsto rozgałęzionych pędach. Dobrym przykładem są jałowce z odmian płożących.

Do chętnie wybieranych iglaków należą też liczne gatunki cyprysików oraz sosen. W ogrodach wdzięczna w uprawie jest kosodrzewina. Nadaje się nawet na niewielkie rabaty, a także do uprawy w donicach na tarasach i dużych balkonach.

Iglaste krzewy ozdobne na pniu

Krzewy ozdobne na pniu to efekt szczepienia wybranego krzewu ozdobnego na specjalnie przygotowanej podkładce. Pień podkładki iglaka może być niski lub wysoki. W tym drugim przypadku powstaje nowa roślina o pokroju miniaturowego drzewka z bujną koroną. Krzewy iglaste szczepione na pniu doskonale nadają się do ogrodów przy rezydencjach i innych miejsc o reprezentacyjnym charakterze.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password