Przodkowie
Maksymilian Skrzycki w szklarnii
kobieta z mężczyzna odbierający nagrodę
kobieta i mężczyzna przy kwiatach
sklep z zielonymi kwiatami

KRÓTKO O NAS

Pokoleniowe zamiłowanie do ogrodnictwa od 1925r.

Jesteśmy firmą pokoleniową. Wszystko zapoczątkował nasz przodek, Maksymilian Skrzycki w 1925, pracując w gospodarstwie ogrodniczym Hrabiego von Donnesmarck’a w Świerklańcu. Tu właśnie rozpoczęło się rodzinne zamiłowanie do natury. Po dziś dzień tradycję przodków kontynuuje Antoni Żurek w raz z rodziną, rozwijają dzieło rozpoczęte już prawie 100 lat temu!

W naszym Centrum Ogrodniczym znajdziesz nie tylko rośliny, zwierzęta, produkty do domu i ogrodu, ale także miło spędzisz czas ze swoim dzieckiem lub całą rodziną!

Znajdziesz u nas restaurację, gdzie wypijesz pyszną kawę, rozsmakujesz się w ciastach własnego wyrobu, czy zjesz smaczny, domowy posiłek. Możesz także odpocząć pod palmami w Pawilonie Tropikalnym, w trakcie gdy Twoje dziecko będzie bawiło się w Bawilandii. A dla rozrywki i sportu, możesz zagrać z dzieckiem w bezpiecznego Paintballa.

Znajdziesz u nas między innymi:

  • Wszystko do domu i ogrodu
  • Profesjonalną obsługę
  • Egzotyczne zwierzaki
  • Pyszny posiłek
  • Odpoczynek przy palmach
  • I świetną zabawę!

Z pokolenia na pokolenie

Rodzinna tradycja jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jerzy Żurek w raz z córką Maksymiliana Skrzyckiego – Różą, prowadzą swoje gospodarstwo. Głównie zajmują się hodowlą róż, jeżdżąc na giełdy i wystawy roślin. Zdobywają przeróżne wyróżnienia za jakość oraz niepowtarzalność swoich upraw. Po latach decydują się na odejście od pracy zawodowej, by całkowicie oddać się uprawie roślin oraz otworzyć własną szkółkę i punkt sprzedaży

Rodzina powiększa się o dwójkę dzieci, Antoniego i Grażynę, które dorastają, uczą się, zdobywają wiedzę i pomagają rodzicom w rodzinnym biznesie. Wtedy jeszcze nikt nie wiedział w jaką stronę zmierza ich pasja ogrodnicza!

Po latach rodzina otwiera Punkt Sprzedaży Roślin w Świerklańcu. Posiadają kilkanaście szklarni oraz tuneli, gdzie rozmnażają coraz więcej gatunków roślin. Oprócz placówki , gdzie każdy mógł przyjechać kupić roślinę, Antoni w raz z swoją żoną Bożeną oraz siostrą w dalszym ciągu jeżdżą po Polsce na wystawy oraz giełdy ogrodnicze, promując swoje wysokiej jakości rośliny.

Nasza historia

Początki naszej pasji ogrodniczej sięgają prawie 100 lat. Rozwijaliśmy się przez cały ten czas i będziemy starać się dalej pogłębiać zdobytą wiedzę. Nasza tradycja sięga aż 5 pokolenia!

Zarodek pasji ogrodniczej

Nasza pasja do roślin sięga roku 1925, kiedy to nasz przodek Maksymilian Skrzycki zaczął pracę u Hrabiego von Donnesmarck’a w Świerklańcu jako ogrodnik. Prowadził ogrodnictwo oraz pielęgnował rośliny znajdujące się na terenie teraźniejszego parku w Świerklańcu. W 1961 roku Maksymilian Skrzycki posiadał już własne gospodarstwo, gdzie hodował różne gatunki roślin. Zdjęcie po prawej pokazuje Maksymiliana w szklarni, we własnym gospodarstwie, gdzie już wtedy rodzina zaczęła wykazywać zamiłowanie do roślin oraz natury.

Intensywny rozwój

W 2012 roku otworzyliśmy Pawilon Tropikalny, co umożliwiło nam poszerzenie asortymentu o ogromny wybór roślin domowych, w tym dużych palm, drzewek cytrusowych oraz innych egzotycznych roślin. Równolegle otworzyliśmy w pełni wyposażony Sklep Zoologiczny, który w swej ofercie posiada nie tylko gryzonie, ptaki, czy ryby, ale także duży dział terrarystyczny, jak i zwierzęta egzotyczne np. małpy, lemury czy duże papugi!

Pawilon Tropikalny nie tylko powstał jako nowe miejsce dla roślin domowych, ale także jako miejsce odpoczynku, gdzie można zobaczyć i wspiąć się na kaskadę o wysokości aż 8m oraz zakątkiem egzotycznym, gdzie w „dziczy” można przysiąść i odpocząć pośród różnych tropikalnych roślin. Specjalnie dla Państwa połączyliśmy strefę sprzedażową w raz z odpoczynkiem i relaksem w tropikach!

Początki Ogrodu Śląskiego

W 2004 roku powstaje nowoczesne Centrum Ogrodnicze nazwane Ogród Śląski. Oferta powiększa się nie tylko o nowe gatunki roślin ogrodowych, ale także i o sklep ogrodniczy, gdzie można kupić narzędzia ogrodnicze, nawozy, środki ochrony roślin, a nawet dekoracje do ogrodu. Wtedy też powstał zalążek zoologii. Wprowadzając asortyment oraz ryby do oczka wodnego. Na dopełnienie całości powstała także kwiaciarnia oraz kawiarenka, by odwiedzający mogli odpocząć w miłej atmosferze.

Także w tym roku stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i redakcja „Dziennika Zachodniego” w uznaniu profesjonalizmu, wkładu w promocję małej i średniej przedsiębiorczości oraz sukcesu w procesie budowania marki firmy – przyznało nam tytuł „Śląski Kupiec Roku 2004″.

Rozrywka dla wszystkich

Dla najmłodszych naszych klientów w 2013 roku powstała Bawilandia. Miejsce świetnej zabawy oraz emocji dla dzieci. Kulki, zjeżdżalnie, armatki powietrzne, zabawki, imprezy urodzinowe oraz wiele, wiele innych atrakcji czeka tutaj na dzieci. A dla rodziców kawa, ciasto oraz miejsce na tarasie Pawilonu Tropikalnego, gdzie można usiąść i odpocząć pośród egzotycznych roślin jednocześnie patrząc, jak świetnie bawią się dzieci.

A dla starszych pociech oraz rodziców, w 2017 roku otworzyliśmy bezpieczny Paintball dla dzieci! Miejsce gdzie zarówno dorośli jak i młodsi mogą zagrać w bezpieczną „strzelaninę” drużynową. Idealne połączenie rozrywki oraz sportu, zwłaszcza dla osób, które interesują się militariami lub lubią gry komputerowe

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password