Jagoda kamczacka – sadzonki

Jagoda kamczacka (sadzonki) powinna pochodzić ze sprawdzonych źródeł: dzięki temu unikniesz ryzyka zakupu roślin niewiadomej odmiany. Najlepsze miesiące do sadzenia to kwiecień lub przełom października i listopada. Jagoda potrzebuje stanowiska o dobrym nasłonecznieniu. Gleba powinna być lekka i żyzna. W przypadku gruntów gliniastych lub piaszczystych warto przed sadzeniem wymienić część ziemi rodzimej lub zasilić ją kompostem i obornikiem.

Technika sadzenia jagody kamczackiej jest taka sama, jakiej wymaga borówka amerykańska. Dołek wykop na głębokość około 40 cm i szerokość minimum 50 cm. Ziemia powinna sięgać o kilka centymetrów ponad bryłę korzeniową sadzonki. Prawidłowo przygotowane stanowisko i odpowiednie sadzenie ułatwiają przyjmowanie się roślin.

Jak pielęgnować jagodę kamczacką?

Młode krzewy jagody kamczackiej owocują już w następnym roku po posadzeniu. W przypadku lepszych gleb (minimum 3 klasa i wyższe) borówka nie wymaga specjalnego nawożenia. Co 2-3 lata zaleca się zasilić glebę obornikiem lub wysokiej jakości kompostem. Podlewanie jest konieczne tuż po posadzeniu, a następnie tylko w dłuższych okresach suszy. Jagoda kamczacka nie wymaga corocznego przycinania – wystarczy wykonać cięcie co kilka lat. Krzewy są całkowicie odporne na mróz, więc nie potrzebują okrywania na zimę.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password