Mini kiwi – sadzonki

Oferujemy wysokiej jakości mini kiwi (sadzonki). Zaopatrzysz się w najpopularniejsze odmiany do amatorskiej uprawy, czyli aktinidię ostrolistną i aktinidię pstrolistną. Uzyskasz z nich owoce, które przypominają w smaku kiwi kupowane w sklepie, lecz są od nich znacznie mniejsze i mają jadalną skórkę. Aktinidia owocują dopiero w trzecim lub czwartym roku od posadzenia.

Owoce mini kiwi zawierają różnorodne cenne substancje odżywcze, w tym dużą ilość witaminy C. Ponadto są bogatym źródłem witaminy B8, która działa łagodząco w stanach napięć nerwowych. Można je spożywać przy cukrzycy typu 2 i insulinooporności.

Jakie wymagania stanowiskowe mają aktinidia?

Mini kiwi mają niewielkie wymagania glebowe. Rosną dobrze nawet na gruntach średnio żyznych. Podobnie jak inne pnącza wieloletnie wymagają podpór, kratownic lub ogrodzeń, po których będą mogły się piąć. Malowniczo obrastają pergole i trejaże. Bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym są cięcia zimowe, które należy zakończyć do połowy lutego. Następne przycinanie zrób w sezonie letnim, gdy pojawia się dużo młodych pędów. Największym zagrożeniem w uprawie mini kiwi są wiosenne przymrozki, które niszczą młode pędy z pakami owocowymi. W efekcie możesz stracić większość zbioru.

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password