Drzewka owocowe – sadzonki

Najlepiej smakują owoce z własnego ogrodu: jedzone chwilę po zerwaniu, mają niepowtarzalny aromat i świeżość. Są też bogatym źródłem witamin i związków mineralnych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Doskonale nadają się na przetwory – dżemy, soki, marynaty czy nalewki. Dlatego drzewa i krzewy owocowe do ogrodu cieszą się tak dużą popularnością.

Zanim wybierzesz drzewka owocowe (sadzonki) konkretnych gatunków i odmian, zapoznaj się dokładnie z ich wymaganiami glebowymi. Kluczowe znaczenie ma też wybór miejsca. Drzewo będzie rozrastało się i owocowało przez długie lata – musisz przewidzieć jego przyszłe rozmiary i zapewnić mu odpowiednią przestrzeń do rozwoju.

Rodzime i egzotyczne drzewa owocowe

Oferujemy sadzonki najpopularniejszych gatunków jabłoni, grusz, śliw, wiśni i czereśni. Mamy w sprzedaży również mrozoodporne brzoskwinie i morele, które dostarczą Ci pysznych owoców do bezpośredniego spożycia lub przygotowania przetworów.

Odrobinę egzotyki wprowadzą do Twojego ogrodu figowce i kasztanowce jadalne. Cenne urozmaicenie menu oferują też pochodzące z Azji i Ameryki Północnej morwy białe i czarne. Ich owoce są wysoko cenione w medycynie alternatywnej.

Wśród nietypowych roślin uprawianych w celach spożywczo-dekoracyjnych na uwagę zasługuje jarząb jadalny. Krzyżówka gorzkiej jarzębiny z aronią daje słodkie owoce, które nadają się na konfitury i susze, a także do produkcji domowego wina i nalewek.

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password