Powojnik "Rhapsody" sadzonka

Powojnik "Rhapsody" C2

Pnącza
47 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Clematis
  • Nazwa polska: Powojnik
  • Odmiana: Rhapsody
  • Wielkość doniczki: C2 - 2 l
25,00 zł
Brutto

Odmiana „Rhapsody” to powojnik o wyjątkowo szafirowo-niebieskich kwiatach, niekiedy pachnących i średnicy ok 13 cm. Pręciki żółte. Kwitnie od czerwca do września bardzo obficie. Roślina o średnim przyroście, dorastająca do 2 m wysokości. Liście opadające na zimę. Pnącze ma zdolność owijania ogonków liściowych wokół podpór. Może rosnąć przy różnych konstrukcjach (trejażach, pergolach, kratkach, linkach, tyczkach itd.). Lubi stanowiska słoneczne na żyznej i przepuszczalnej glebie. Na glebach gliniastych i cięższych dobrze jest rozluźnić glebę. Podczas sadzenia warto na dno wysypać drenaż. Powojnik ten jest mrozoodporny. Wiosną wymaga silniejszego przycięcia na wiosnę na wysokość 20-50 cm nad ziemią.

Roślina może różnie wyglądać w określonej porze roku. Ze względu na ciągłość produkcyjną może być przycięta. Zdjęcie ma charakter poglądowy.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

47 Przedmioty
Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
2L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
niebieskie
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password