Powojnik – sadzonki

Powojniki to około 300 gatunków i kilka tysięcy odmian roślin ozdobnych. W naszym sklepie zaopatrzysz się w powojnik (sadzonki), które doskonale sprawdzają się jako pnącza na balkon i do ogrodu. Mogą porastać różnego typu podpory, ogrodzenia, pergole, a także pełnić funkcje roślin okrywowych.

Najpiękniej kwitnące odmiany powojników

Wśród niezwykle licznych odmian powojników znajdziesz rośliny o kwiatach białych, różowych, błękitnych, fioletowych, żółtych i czerwonych w wielu odcieniach. Istotne różnice dotyczą też wielkości i liczby kwiatów oraz siły wzrostu.

Za najpiękniejsze uważane są powojniki z odmian wielkokwiatowych (średnica powyżej 10 cm). W tej grupie dużą popularnością cieszą się odmiany rodzime: czerwona (lub fioletowo-purpurowa) Westerplatte oraz biało-różowy Jan Paweł II.

Jakie stanowisko wybrać pod uprawę powojników?

W naszej ofercie znajdziesz powojniki, które wymagają stanowisk słonecznych lub półcienistych. Wszystkie odmiany najlepiej rosną i obficie kwitną na glebach żyznych, z dużą zawartością próchnicy. Optymalne pH lokuje się w granicach 5,5-6,5. Rośliny wymagają regularnego i obfitego podlewania, lecz nie tolerują gruntów podmokłych.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password