Trawy ozdobne w donicach

Trawy ozdobne w donicach są cenioną dekoracją tarasów, balkonów i ogrodów urządzonych na dachach budynków. Uprawa traw w pojemnikach jest mało skomplikowana. To rośliny, które doskonale znoszą mocne nasłonecznienie i nie wymagają specjalnie żyznych gleb. W zamian za regularnie podlewanie i nawożenie odwdzięczają się wspaniałymi kolorami liści, które poruszają się efektownie przy najmniejszym podmuchu wiatru.

Zabiegi pielęgnacyjne przy trawach doniczkowych ograniczają się do przycinania suchych końcówek i usuwania martwych łodyg. Aby odświeżyć kępę, wystarczy wiosną przyciąć źdźbła na wysokość kilku centymetrów i starannie wyczesać z martwych roślin. Dodatkowo możesz nakłuć darń, aby napowietrzyć bryłę korzeniową.

Jakie trawy nadają się do sadzenia w donicach?

Praktycznie każdy gatunek traw możesz uprawiać w pojemnikach. Jednak najbardziej komfortowe w utrzymaniu są trawy ozdobne niskie: kostrzewy i turzyce, a także egzotyczne gatunki, których reprezentantem jest imperata cylindryczna. Jeżeli dysponujesz loggią lub dobrze osłoniętym tarasem, możesz z powodzeniem uprawiać również wysokie gatunki, dorastające do 1-2 m. Zabezpieczone przed porywami silnego wiatru zachowają piękny pokrój od wiosny do późnej jesieni.

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password