Jałowiec – sadzonki

Dostarczamy jałowiec (sadzonki) w doniczkach, dzięki czemu sadzenie możliwe jest praktycznie przez cały rok, z wyjątkiem okresów długotrwałej suszy i silnych mrozów. Optymalnymi porami są oczywiście wiosna i jesień, gdy nie występują upały i najłatwiej jest utrzymać odpowiednią wilgotność gleby, niezbędną do przyjęcia się iglaków.

W naszej ofercie znajdziesz wiele popularnych gatunków jałowca. Najchętniej wybierane są odmiany płożące. Dostarczamy też jałowce pospolite. To długowieczne krzewy, które dorastają znacznych rozmiarów. Nadają się na solitery i do sadzenia w szpalerach. Ich owoce są cenione jako przyprawa oraz za właściwości lecznicze: wspomagają leczenie schorzeń układu pokarmowego i moczowego.

W polskich warunkach klimatycznych z powodzeniem można też uprawiać jałowiec rozesłany, sabiński i łuskowaty. Wszystkie są stosunkowo łatwe w uprawie – mało wymagające glebowo, niewrażliwe na niedobory wody (większość potrzebuje podlewania tylko w pierwszym okresie po posadzeniu) i mrozoodporne.

Z czego wynika popularność sadzonek jałowca płożącego?

Największym zainteresowaniem cieszy się jałowiec płożący (sadzonki). Nadaje się on doskonale do tworzenia okryw dywanowych na skarpach, do upiększania ogrodów skalnych i murków. Jednym z największych atutów tego gatunku jest piękny pokrój i kolory igieł: mogą być, zależnie od odmiany, szaroniebieskie, szarozielone, żółte (złociste i blade). Płożące iglaki skutecznie poprawiają estetykę ogrodu. Rozrastają się wolno i zachowują niezmienny atrakcyjny wygląd we wszystkich porach roku.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password