Winobluszcz – sadzonki

Winobluszcz, nazywany potocznie dzikim winem, w stanie naturalnym występuje w Azji Wschodniej i Ameryce Północnej. Sprowadzony do Europy, stał się szybko najpopularniejszym pnączem parkowym i ogrodowym. Dostarczamy winobluszcz (sadzonki) trójklapowy, pięciolistkowy i zaroślowy. To obecnie najpopularniejsze gatunki w polskich ogrodach. Powszechność uprawy winobluszczu sprawiła, że obecnie pnącze występuje także w formie zdziczałej.

Dzikie wino doskonale nadaje się do zazieleniania fasad budynków, murów, parkanów, ogrodzeń i małej architektury ogrodowej (pergole, trejaże, altany). Pod gęstym dywanem z liści można ukryć stare popękane tynki, rdzewiejącą siatkę ogrodzeniową i inne mało estetyczne obiekty. Najlepiej użyć do tego celu odmian zimozielonych.

Jak szybko rośnie dzikie wino?

Winobluszcze, zależnie od gatunku, osiągają długość pojedynczego pędu od 10 do 30 m, a ich roczne przyrosty wynoszą nawet 2 m. Szybkość rozwoju zależy od zasobności podłoża i obfitości podlewania. Pnącza dobrze czują się na każdym rodzaju gleby, nawet na ciężkich ziemiach gliniastych i na piaskach. Z naszej oferty możesz wybrać odmiany przeznaczone do sadzenia na stanowiskach nasłonecznionych, półcienistych i cienistych.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password