Glicynia – sadzonki

Pochodząca z Azji glicynia, znana też jako wisteria, to jedna z najpiękniejszych roślin pnących, które można uprawiać w polskim klimacie. Ma efektowne liście i zwisające, kilkudziesięciocentymetrowe kwiatostany. Nie tylko wspaniale wygląda, lecz również wydziela oszałamiającą woń, która przywabia owady. W naszym sklepie zaopatrzysz się w sadzonki glicynii chińskiej, amerykańskiej i japońskiej. Możesz wybrać odmiany z kwiatami w kolorze białym, w odcieniach błękitu, purpury i fioletu.

Gdzie posadzić i jak pielęgnować wisterię?

Wisteria nie ma specjalnych wymagań glebowych – podłoże nie musi być bardzo żyzne, lecz koniecznie przepuszczalne. Optymalne stanowisko powinno być dobrze nasłonecznione i osłonięte od wiatru. Roślina świetnie rozwija się na parkanach i elewacjach skierowanych na południe i południowy zachód. Glicynie to także bardzo wdzięczne pnącza na balkon i na taras. Uprawa doniczkowa wymaga większej troski o podlewanie i nawożenie, lecz daje znakomite efekty.

Kluczowe znaczenie dla wyglądu glicynii ma przycinanie. Pierwsze wykonaj w połowie czerwca, po przekwitnięciu, a drugie nie później niż do połowy sierpnia. Jeżeli chcesz uzyskać efektowne, okazałe kwiatostany, pozostaw pędy z maksymalnie 4-5 pączkami.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password