Powojnik "Rooguchi"

Powojnik "Rooguchi" C2

Pnącza
44 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Clematis
  • Nazwa polska: Powojnik
  • Odmiana: Rooguchi
  • Wielkość doniczki: C2 - 2 l
25,00 zł
Brutto

Powojnik będący bardziej byliną aniżeli pnączem o dzwonkowatych, fioletowo-granatowych kwiatach. Kwitnie od czerwca do września, a przekwitnięte kwiatostany przeobrażają się w puszyste owocostany wiszące na roślinie nawet do października. Kwiaty są małe średnicy 6 cm, złożone z 4 ostro zakończonych działek. Roślina może rosnąć przy pergolach (wspiera się, opiera), ale bardziej sprawdzi się jako bylina okrywowa. Polecana do miejsc słonecznych na żyzne i przepuszczalne gleby o obojętnym i lekko zasadowym ph. Na glebach gliniastych i cięższych też sobie poradzi. Podczas sadzenia warto na dno wysypać drenaż. Powojnik ten jest mrozoodporny. Wiosną przycinamy wszystkie pędy tuż przy ziemi oraz nawozimy nawozem dedykowanym lub do kwitnących. 

Roślina może różnie wyglądać w określonej porze roku. Ze względu na ciągłość produkcyjną może być przycięta. Zdjęcie ma charakter poglądowy.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

44 Przedmioty
Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
2L
Pokrój rośliny
płożący
Kolor kwiatów
fioletowe/purpurowe
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password