Pnącza – sadzonki

Pnącza nadają się do każdego ogrodu. Szczególnie użyteczne są wszędzie tam, gdzie pilnie trzeba coś zasłonić (mało atrakcyjną fasadę, ogrodzenie), odgrodzić się od otoczenia i zapewnić sobie odrobinę prywatności. Świetnie nadają się też do tworzenia zielonych dachów nad pergolami i malowniczo oplatają pnie wysokich drzew. W naszym sklepie zaopatrzysz się m.in. w pnącza (sadzonki) powojników oraz milinów amerykańskich w dużym wyborze wielkości i kolorów kwiatów. Oferujemy też pnącza na balkon i do ogrodu. Posiadamy w sprzedaży odmiany intensywnie rosnące i o średnich przyrostach, które są łatwiejsze w uprawie w skrzynkach oraz w ogrodach o niewielkiej powierzchni.

Wybierając rośliny, pamiętaj, że pośród nich znajdują się pnącza do cienia i przeznaczone na stanowiska o dużym nasłonecznieniu. Sadzonka właściwie dobrana do stanowiska gwarantuje duże przyrosty i szybkie zagęszczenie okrywy. Istnieją też odmiany uniwersalne, takie jak bluszcz pospolity, które dobrze czują się zarówno w zacienionych, jak i wystawionych na działanie słońca stanowiskach.

Pnącza wieloletnie do trwałej aranżacji ogrodu

Jeżeli zdecydujesz się na pnącza wieloletnie, zaplanuj miejsce dla ich ekspansji. Odpowiednio pielęgnowane rośliny w każdym sezonie osiągają znaczne przyrosty, stopniowo zagęszczają się i potrzebują coraz większej powierzchni do rozwoju. Jeżeli wybierzesz zimozielone pnącza na ogrodzenie, to po kilku latach uzyskasz całoroczną ścianę zieleni. Spektakularnie prezentują się też wieloletnie pnącza kwitnące, które tworzą kolorowe, przyciągające wzrok żywe dywany.

Wybrane odmiany pnączy nadają się do zadarniania, lecz większość wymaga podpór. Ich pędy są zbyt wiotkie i delikatne, aby utrzymać się samodzielnie. Jedne wiją się wokół podpór. Inne posiadają różnego rodzaju organy czepne (włoski, wąsy, kolce). Dzięki temu pną się nie tylko po ogrodzeniach, siatce czy specjalnie przygotowanych kratownicach, lecz także po pionowych fasadach budynków.

Jest 22 produktów.

Pokazano 1-15 z 22 pozycji

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password