• Obecnie brak na stanie
Powojnik "Błękitny Anioł"

Powojnik "Błękitny Anioł" C2

Pnącza
  • Nazwa łacińska: Clematis
  • Nazwa polska: Powojnik
  • Odmiana: Błękitny Anioł
  • Wielkość doniczki: c2
22,00 zł
Brutto

Odmiana „Błękitny Anioł” to polski powojnik o błękitnych, lekko pokarbowanych kwiatach o średnicy 12 cm. Pręciki białe z złocistymi pylnikami. Kwitnie od połowy czerwca do sierpnia bardzo obficie. Roślina o średnio szybkim przyroście, dorastająca do 4 m wysokości. Liście opadające na zimę. Pnącze ma zdolność owijania ogonków liściowych wokół podpór. Może rosnąć przy różnych konstrukcjach (trejażach, pergolach, kratkach, linkach, tyczkach itd.). Urośnie i zakwitnie na każdym stanowisku. Wymaga żyznej i przepuszczalnej gleby o stałej wilgotności.. Na glebach gliniastych i cięższych dobrze jest rozluźnić glebę. Podczas sadzenia warto na dno wysypać drenaż. Powojnik ten jest mrozoodporny. Wymaga silniejszego przycięcia na wiosnę na wysokość 20-50 cm nad ziemią.

Roślina może różnie wyglądać w określonej porze roku. Ze względu na ciągłość produkcyjną może być przycięta. Zdjęcie ma charakter poglądowy.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

Tempo wzrostu
roślina szybko rosnąca
Pojemnik
2L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
niebieskie
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password