• Obecnie brak na stanie

Milin amerykański "Flamenco"

Pnącza
  • Nazwa łacińska: Campsis radicans
  • Nazwa polska: Milin amerykański
  • Odmiana: Flamenco
  • Wielkość doniczki: p7 (doniczka 7x7 cm)
10,50 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Milin amerykański "Flamenco" to silnie rosnące pnącze dorastające do nawet 10 metrów wysokości. Roczny przyrost jest dość spory. Roślina potrzebuje stabilnych podpór w miejscach słonecznych. Bez problemu wespnie się na mury czy ogrodzenia tworząc żywopłoty. Milin kwitnie w okresie letnim to jest od lipca do września. Kwiaty długości ok. 10 cm w kształcie trąbek zebrane są w kwiatostany. Odmiana Flamenco ma kolor czerwony. Liście są długie, ciemnozielone i brzeżnie piłkowane. Stanowi bardzo oryginalną ozdobne ogrodu czy terenu publicznego. Nadaje się z powodzeniem do terenów miejskich. Ma dość sporą odporność na mróz, jednakże młode osobniki mogą przemarzać. Zaleca się okrycie w pierwszych latach od posadzenia najważniejszych pędów. Dobrze rośnie na glebach żyznych z domieszką gliny i próchnicy, bez problemu poradzi sobie również na słabszych glebach pod warunkiem odpowiedniego nawadniania.

Wiosną (marzec) przeprowadzamy cięcie sanitarne mające za zadanie oczyszczenie przemarzniętych pędów oraz tych na których były kwiaty w poprzednim roku. Rośliny mocniej odbmrożone przycinamy silniej. Przycięcie rośliny spowoduje mocniejszy rozrost pnącza i wytworzenie dużej ilości pędów kwiatowych. Nie zapominamy o nawożeniu nawozami dedykowanymi roślinom kwitnącym.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
0,2L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
czerwone
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password