Siarczan żelaza 2kg /Agra/

Nawozy
20445
11 Przedmioty

Produkt: Siarczan żelaza

Przeznaczenie: nawożenie upraw warzyw, owoców i roślin ozdobnych, zakwaszanie podłoża

Producent: Agra

Pojemność/waga: 2 kg

24,99 zł
Brutto

Siarczan żelaza Agra

do uzupełniania niedoborów żelaza w uprawach takich roślin jak: drzewa i krzewy owocowe oraz ozdobne, trawniki, a także warzywa. Uzupełnienie żelaza likwiduje chlorozy, widoczne szczególnie na młodych liściach. Niedobory żelaza są zauważalne szczególnie po obfitych opadach deszczu, przy odczynie gleby pH powyżej 7 (np. na glebach po wapnowaniu). Nawożenie siarczanem żelaza wpływa na poprawę jakości plonów. Nawóz może być stosowany także do zakwaszania podłoża w przypadku zbyt wysokiego zasadowego odczynu pH oraz w uprawach roślin kwasolubnych. Siarczan żelaza może być również wykorzystywany do likwidowania mchu na trawnikach. Mech nie toleruje żelaza, więc zawarte w nawozie żelazo natychmiastowo hamuje rozwój mchu.

Sposób stosowania

Wiosną nawóz rozsypać równomiernie wokół warzyw, pod drzewami i krzewami, a następnie dokładnie podlać. Nie należy posypywać liści i kwiatów. Wysokość dawki należy dostosować do zapotrzebowania uprawianego gatunku rośliny.

Skład:

żelazo (Fe) – min. 30%.

Dawkowanie:

krzewy, drzewa owocowe i ozdobne, warzywa: 1,2 – 2,3 kg / 100 m2.

STOSOWANIE NA TRAWNIKACH

Nawóz rozsypać równomiernie na powierzchni trawnika. Po zastosowaniu obficie podlać trawnik, aby nawóz wniknął w plechę mchu.

Dawkowanie w formie posypowej: 1-1,2 kg / 100 m2.

Nawóz może być stosowany również w formie płynnej do podlewania w dawce: 1 kg / 100 l wody (10 g/ 1 l wody).

ZAKWASZANIE PODŁOŻA

Do obniżenia pH o jedną jednostkę należy zastosować dawkę od 2 do 4 kg / 100 m2. Niższą dawkę należy stosować na glebach lekkich, piaszczystych, a wyższą na glebach ciężkich, gliniastych. Nawóz należy rozprowadzić równomiernie i dokładnie wymieszać z podłożem.

UWAGA: Preparat ten jest silnie brudzący. Podczas stosowania należy unikać rozsypania nawozu na powierzchnie brukowe, betonowe lub ceramiczne. Stosować rękawice ochronne i unikać kontaktu produktu z odzieżą.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

20445
11 Przedmioty

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password