Nawóz do drzew i krzewów 1kg karton /Sumin/

Nawozy
3019
13 Przedmioty

Produkt: Nawóz granulowany

Przeznaczenie: do drzew i krzewów owocowych

Pojemność/waga: 1kg

Producent: Sumin

20,99 zł
Brutto

Nawóz do drzew i krzewów owocowych. 

Zestawione w optymalnej proporcji makro i mikroskładniki pokarmowe. Gwarantują one obfite kwitnienie i owocowanie roślin a także dobry rozwój systemu korzeniowego, wysoką jakość konsumpcyjną i przetwórczą owoców.
Odpowiednio dobrane formy azotu, fosforu oraz szybko przyswajalny magnez decydują o prawidłowym działaniu nawozu i skutecznym pobieraniu składników pokarmowych. Każda granulka zawiera deklarowane składniki pokarmowe. Zapewnia to ich równomierne rozmieszczenie na powierzchni gleby.

Nawóz NPK (Mg, S)7-10-10-(2-7,5) z Borem (B), Miedzią (Cu), Żelazem (Fe), Manganem (Mn), Molibdenem (Mo) oraz Cynkiem (Zn), składnik fosforowy: fostoryt miękki

 

Instrukcja stosowania nawozu:

Drzewa owocowe (np. jabłoń, grusza, wiśnia, brzoskwinia, morela).
Przed sadzeniem drzew. Ziemię z dołków o sadzenia (o gł. 30 cm), wymieszać w ilości 100-200 g na 100 l ziemi (orientacyjna objętość ziemi z jednego dołka o wymiarze 60x60x30 cm). Po zastosowaniu nawozów, jeśli gleba jest niedostatecznie wilgotna, należy podlać ją wodą. Po dobrym przyjęciu się drzew należy dokarmić je jednorazowo latem, stosując 50-100 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej pod koroną drzewa.
Rośliny już rosnące, w dalszych latach uprawy należy nawozić jak najwcześniej wiosną (w marcu na początku kwietnia) stosując 50-100 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej pod koronę drzewa. Nawożenie powtórzyć w maju i czerwcu.
Krzewy owocowe (np. porzeczki, agrest).
Przed sadzeniem krzewów. Ziemię z dołków do sadzenia (o gł. 30 cm), wymieszać w ilości 50-100 g nawozu na 100 l ziemi (orientacyjna objętość ziemi z jednego dołka o wymiarze 60x60x30 cm). Po zastosowaniu nawozu, jeśli gleba jest niedostatecznie wilgotna podlać ją wodą. Po dobrym przyjęciu się krzewów należy dokarmić je jednorazowo latem, stosując 40-100 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej wokół krzewu.
Rośliny już rosnące, w dalszych latach uprawy nawozić jak najwcześniej wiosną (III-IV) stosując 100-200 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej wokół krzewu.
Zabiegi powtórzyć w czerwcu i lipcu w dawce 40-100 g na powierzchnię 1 m2. Jeśli jest taka potrzeba dla niektórych roślin, stosuje się specjalny nawóz zakwaszający, zgodnie z jego instrukcją

Wyższe z zalecanych dawek stosuje się do nawożenia gleb ubogich w składniki pokarmowe, niższe dla gleb żyznych.
Do uregulowania pH gleby polecamy wapno węglanowe granulowane z serii Sumin Zielona Apteka.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

3019
13 Przedmioty

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password