Cyprysik tępołuskowy "Tsatsumi Gold" 3l

Cyprysik tępołuskowy "Tsatsumi Gold" 3l

Iglaste
20 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Chamaecyparis obtusa
  • Nazwa polska: Cyprysik tępołuskowy (japoński)
  • Odmiana: Tsatsumi Gold
  • Wielkość doniczki: 3 L
19,00 zł
Brutto

Cyprysik tępołuskowy Tsatsumi Gold jest niezwykle ciekawym krzewem ozdobnym o pięknym złocistym kolorze, wałeczkowatych pędach i bardzo wolnym przyroście. W ciągu 10 lat rośnie na około 0,5-1,0 m wysokości (w zależności od warunków jakie im stworzymy). Początkowo rośnie na kształt spłaszczonej kuli, aby w późniejszym wieku nabrać kształtu stożkowatego. To taka perełka odmianowa, która powinna pojawić się w każdym ogrodzie z bogatym doborem gatunkowym. Idealnie sprawdzi się w ogrodach japońskich, przy oczkach wodnych, na wrzosowiska a także w kompozycjach roślin iglastych czy z bylinami i krzewami kolorowymi (i kwitnącymi). 

Cyprysiki tępołuskowe wymagają miejsc zacisznych, z wilgotną, żyzną i przepuszczalną glebą (ph lekko kwąsne i kwasne). Miejsca półcieniste, w słonecznych również sobie bez problemu poradzą, trzeba pamiętać wtedy o odpowiednim nawadnianiu w ciągu roku (w bezśnieżne zimy również).

Roślina sprzedawana jest w donicy 3 litrowej, korona ma ok. 30-40 cm wysokości.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

20 Przedmioty
Tempo wzrostu
roślina wolno rosnąca/karłowa
Pojemnik
3L
Pokrój rośliny
stożkowy
Kolor liści/igieł
żółte/złociste
Zimozieloność
tak

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password