• Obecnie brak na stanie
Jałowiec łuskowaty "Blue Star" 3l

Jałowiec łuskowaty "Blue Star" 3l

Iglaste
  • Nazwa łacińska: Juniperus squamata
  • Nazwa polska: Jałowiec łuskowaty
  • Odmiana: Blue Star
  • Wielkość doniczki: 3 L
22,00 zł
Brutto

Jałowiec łuskowaty Blue Star to karłowa odmiana jałowca o intensywnie niebieskim wybarwieniu igieł. Pokrój początkowo kulisty z czasem przypomina nieregularną poduchę (gwiazdę). Roślina niezwykle odporna na gorsze warunki. Rośnie na glebach słabych, piaszczystych, kamienistych. Wytrzymuje długotrwałe susze. Stanowiska słoneczne. Lubi cięcie i formowanie. Nada się idealnie do kompozycji kolorystycznych, do małych ogrodów, donic, do warunków miejskich (wytrzymuje zanieczyszczenie powietrza).  

Oferowana sadzonka jest w doniczce 3 litrowej. Korona ma około 10-15 cm średnicy. Zdjęcie jest poglądowe, roślina może się różnić wyglądem względem sadzonek otrzymanych w przesyłce.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

Tempo wzrostu
roślina wolno rosnąca/karłowa
Pojemnik
3L
Pokrój rośliny
kulisty
rozłożysty
Kolor liści/igieł
niebieskie
Zimozieloność
tak

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password