• Nowy

Tawuła japońska "Shirobana" Genpei

Krzewy ozdobne
49 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Spiraea japonica
  • Nazwa polska: Tawuła japońska
  • Odmiana: Shirobana Genpei
  • Wielkość doniczki: c3 
18,00 zł
Brutto

Tawuła japońska 'Genpei Shirobana' to gęsto rozgałęziony krzew o pokroju kulistym dorastającym do ok. 80 cm wysokości i 100 cm szerokości. Liście zielone, drobne, podłużnie ząbkowane. Kwitnie bardzo obficie zarówno na biało jak i różowo w okresie VI-VII. Kwiatostany składające się z malutkich kwiatów. Ma małe wymagania siedliskowe, ale źle toleruje gleby ciężkie i podmokłe, wymaga stanowiska słonecznego.

Świetnie nada się jako akcent rozjaśniający, na obwódki, nasadzenia połaciowe czy pojedyncze.

Przycinamy intensywnie wiosną dla uzyskania zwartego pokroju. Kwiaty pojawiają się na pędach 1- rocznych. Przekwitnięte kwiatostany można przyciąć, zdarza się że powtarza kwitnienie pod koniec lata. Nawożenie nawozami do roślin kwitnących.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

49 Przedmioty
Tempo wzrostu
roślina wolno rosnąca/karłowa
Pojemnik
3L
Pokrój rośliny
kulisty
Kolor kwiatów
Białe
różowe
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password