• Nowy
Tawuła japońska "Goldflame" wiosną

Tawuła japońska "Goldflame"

Krzewy ozdobne
50 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Spiraea japonica
  • Nazwa polska: Tawuła japońska
  • Odmiana: Goldflame
  • Wielkość doniczki: c3 
18,00 zł
Brutto

Tawuła japońska 'Goldflame' to piękny krzew o pokroju płasko kulistym dorastającym do ok.60 cm wysokości. Liście żółto-zielone, latem zielenieją, drobne, podłużnie ząbkowane. Młody przyrost w płomiennej barwie. Kwitnie bardzo obficie na różowo w okresie VI-VII. Kwiatostany składające się z malutkich kwiatów. Ma małe wymagania siedliskowe, ale źle toleruje gleby ciężkie i podmokłe, wymaga stanowiska słonecznego.

Świetnie nada się jako akcent rozjaśniający, na obwódki, nasadzenia połaciowe czy pojedyncze.

Przycinamy intensywnie wiosną, kwiaty pojawiają się na pędach 1- rocznych. Roślina zaniedbana traci regularny pokrój i zaczyna się ogałacać od środka. Przekwitnięte kwiatostany można przyciąć. Nawożenie nawozami do roślin kwitnących.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

50 Przedmioty
Tempo wzrostu
roślina wolno rosnąca/karłowa
Pojemnik
3L
Pokrój rośliny
kępiasty
Kolor kwiatów
różowe
Kolor liści/igieł
żółte/złociste
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password