Jakie akcesoria należy dokupić do pierwszego akwarium?

person Autor: ogrodslaski list Kategoria: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetlenia: 562
Jakie akcesoria należy dokupić do pierwszego akwarium?

Posiadając w domu zwierzęta, dzieci uczą się jednocześnie większej tolerancji do odmienności, różnic w funkcjonowaniu organizmów żywych, odpowiedzialności. Dobrym pomysłem może okazać się kupno dziecku akwarium. Zobaczmy zatem jaki typ naczynia kupić? Jakie dobrać akcesoria akwarystyczne na początek przygody z rybkami?

Dlaczego warto wychowywać dziecko wśród zwierząt?

Dziecko ma szansę nauczyć systematyczności, cierpliwości i opiekuńczości. Akwarium z rybkami nie jest zbytnio obciążające dla dzieci, a jednocześnie pozwalają obserwować im podwodne życie świata roślin i zwierząt. Zaletą posiadania rybek jest też fakt, że nie trzeba ich wyprowadzać na spacery, sprzątać kuwet, co ma niebagatelne znaczenie w czasie wyjazdów za miasto, czy na wakacje. Choć pracy przy nich nie ma dużo, warto, decydując się na akwarium, zdawać sobie sprawę, że w codziennej opiece nad nimi będzie potrzebna również pomoc dorosłego.

Jak wyposażyć pierwsze akwarium dla dziecka?

Pierwszym krokiem jest wybór miejsca, gdzie stanie akwarium. Na pewno należy unikać kaloryferów i przeciągów, czy też miejsc mocno nasłonecznionych. Nawet mały zbiornik po zagospodarowaniu go w odpowiednie akcesoria będzie sporo ważył, dlatego miejsce pod akwarium musi być stabilne i wystarczająco duże — dobrane pod wielkość zbiornika. Na początek nie warto decydować się na akwarium morskie, gdyż jest ono sporo trudniejsze w codziennej eksploatacji. Wybierając wielkość naczynia, warto stosować się zasady, że na jedną rybkę powinno przypadać ok. 5 l wody. Czyli w akwarium 25 l można hodować 5 rybek.

Warto unikać zbytniego „rozdrobnienia” gatunkowego i założyć hodowlę maksymalnie 3 gatunków rybek, bądź po prostu, np. 5 szt jednego gatunku. Każda rybka może bowiem potrzebować innych warunków do życia czy temperatury. Poza naczyniem warto dokupić do “zestawu startującego” filtr do wody, napowietrzacz, oświetlenie, testy pH wody, grzałkę z termostatem, a także termometr, rośliny akwariowe i podłoże.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password