Jak wysadzić nasiona na taśmie?

person Autor: ogrodslaski list Kategoria: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetlenia: 747
Jak wysadzić nasiona na taśmie?

Nasiona na taśmie to łatwy i opłacalny sposób na wysiewanie roślin w ogrodzie. Ta metoda ma wiele zalet, w tym przede wszystkim możliwość precyzyjnego kontrolowania rozmieszczenia nasion. W artykule omówimy korzyści płynące z siewu nasion na taśmie. Podpowiemy, jak przygotować taśmy do sadzenia.

Jakie są korzyści z sadzenia nasion na taśmie?

Precyzyjne rozmieszczenie sadzonek nie nastręcza specjalnych trudności. Wystarczy wymierzyć odpowiednie odległości, aby ustawić w idealnym szpalerze drzewa czy krzewy ozdobne na żywopłot. Natomiast prawdziwym wyzwaniem jest idealne rozmieszczenie nasion, szczególnie tak drobnych, jak np. nasiona marchwi. Problem rozwiązuje użycie specjalnych taśm.

Sadzenie nasion na taśmie ma wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych metod, czyli siewu z ręki:

  • równe odstępy pomiędzy nasionami – dzięki taśmom zmniejszasz konieczność przerywania siewek;
  • ta sama głębokość siewu – nasiona znajdują się mniej więcej na tej samej głębokości, co zapewnia podobne warunki rozwoju, a w efekcie równomierny wzrost siewek; 
  • oszczędność nasion – wykorzystanie taśm w oczywisty sposób ogranicza marnotrawstwo nasion.

Jak umieścić taśmę z nasionami w ziemi?

Upewnij się, że powierzchnia taśmy z nasionami jest czysta i nie ma uszkodzeń. Zabrudzoną taśmę należy wytrzeć wilgotną ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Następnie umieść taśmę w przygotowanym rowku, delikatnie spryskaj wodą, aby zabezpieczyć przed podrywaniem przez wiatr, a na koniec pokryj warstwą żyznej ziemi lub kompostu i podlej wodą z konewki. Zachowaj ostrożność i staraj się nie rozmywać świeżej ziemi i nie odsłaniać nasion.

Sadzenie nasion na taśmie to komfortowy sposób na założenie grządek z warzywami i kwiatami. Dzięki kilku prostym czynnościom możesz idealnie rozmieścić nawet bardzo drobne nasiona i cieszyć się z równomiernego wzrostu siewek.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password