Glicynia chińska "Alba"

Wisteria Glicynia chińska "Alba" C2

Pnącza
50 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Wisteria sinensis
  • Nazwa polska: Glicynia chińska
  • Odmiana: Alba
  • Wielkość doniczki:  C2
48,00 zł
Brutto

Glicynia chińska "Alba" to bardzo atrakcyjne pnącze wytwarzające długie kwiatostany osiągające ok 40 cm długości, w dobrych warunkach nawet 60cm!, kwiaty w kolorze białym, pachnące. Kwiatostany pojawiają się w maju, rozkwitają od nasady kończąc kwitnienie na dolnych kwiatach. Roślina dorasta do ok 10 m, jest w stanie wytworzyć 1m przyrosty w ciągu roku.

Dobrze rośnie na żyznych i przepuszczalnych glebach w stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. W cieniu nie wytworzy kwiatostanów. Młode rośliny należy podlewać, starsze nie mają już tak dużych wymagań wodnych. W przypadku długotrwałej suszy pnącze należy podlać.

Glicynia jest rośliną mrozoodporną, jednakże młode sadzonki warto osłonić przed wiatrem w okresie mroźnej zimy.

Roślinę sadzi się przy mocnych pergolach, podporach, kratkach najlepiej metalowych. Jej pędy owijają się wokół podpór. Nie sadzimy Glicynii przy słabych konstrukcjach, rynnach czy antenach, gdyż może uszkodzić słabe elementy konstrukcyjne.

Glicynię przycina się wczesna wiosną w celach sanitarnych usuwając zbyt drobne, suche czy chore pędy. Większe cięcia możemy wykonać w okresie letnim (lipiec). Od sierpnia roślina wytwarza zawiązki kwiatów, które zakwitną w kolejnym roku.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

50 Przedmioty
Tempo wzrostu
roślina szybko rosnąca
Pojemnik
2L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
Białe
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password