Wiciokrzew Tellmanna C2

Pnącza
50 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Lonicera x tellmanniana
  • Nazwa polska: Wiciokrzew Tellmanna
  • Odmiana: -
  • Wielkość doniczki:  C2
23,00 zł
Brutto

Wiciokrzew Tellmanna jest niezwykłym pnączem dorastającym do ok. 3-5 m wysokości. Pędy owijają się wokół podpór. Liście zielone. Kwiaty żółto-miedziane ok 6 cm długości, długo ozdabiają pnącze w okresie VI-VII wabiąc owady zapylające i pięknie pachnąc wieczorową porą. Od sierpnia pojawiają się pomarańczowe, małe owoce (chętnie zjadane przez ptaki, dla ludzi niejadalne) zdobiące krzew nawet przez zimę. 

Roślina dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych, osłoniętych od wiatru, na glebach żyznych, gliniastych o odczynie obojętnym. Najlepiej podłoże umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne. Wymaga stanowisk ciepłych, osłoniętych od wiatru.

Rośliny można co kilka lat odmłodzić - przycinając silniej i usuwając u podstawy najstarsze pędy.

Wiciokrzew ten świetnie będzie wyglądał posadzony przy podporach ażurowych, kratkach, siatkach czy pergolach. Może służyć jako roślina przydomowa a także do nasadzeń osiedlowych.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

50 Przedmioty
Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
2L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
żółte
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password