Wiciokrzew pomorski "Serotina" C2

Pnącza
49 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Lonicera periclymenum
  • Nazwa polska: Wiciokrzew pomorski
  • Odmiana: Serotina
  • Wielkość doniczki:  C2
23,00 zł
Brutto

Wiciokrzew pomorski "Sweet Sue" jest niezwykłym pnączem dorastającym do ok. 3-6 m wysokości. Pędy owijają się wokół podpór. Liście zielone.  Kwiaty fioletowo-czerwone z kremowym środkiem, długo ozdabiają pnącze w okresie VI-IX, wabiąc owady zapylające i pięknie intensywnie pachnąc wieczorową porą. Jesienią pojawiają się czerwone owoce (chętnie zjadane przez ptaki, dla ludzi niejadalne) zdobiące krzew nawet przez zimę. 

Roślina dobrze rośnie na stanowiskach półcienistych i słonecznych, na glebach żyznych, gliniastych o odczynie obojętnym. Najlepiej podłoże umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne. Wymaga stanowisk ciepłych, osłoniętych od wiatru.

Rośliny można co kilka lat odmłodzić - przycinając silniej i usuwając u podstawy najstarsze pędy.

Wiciokrzew ten świetnie będzie wyglądał posadzony przy podporach ażurowych, kratkach, siatkach czy pergolach. Może służyć jako roślina przydomowa a także do nasadzeń osiedlowych.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

49 Przedmioty
Tempo wzrostu
roślina szybko rosnąca
Pojemnik
2L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
fioletowo-czerwony
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password