Milin amerykański "Flamenco" C2

Pnącza
48 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Campsis radicans
  • Nazwa polska: Milin amerykański
  • Odmiana: Flamenco
  • Wielkość doniczki: C2
25,00 zł
Brutto

Milin amerykański "Flamenco" to silnie rosnące pnącze dorastające do nawet 10 metrów wysokości. Roczny przyrost jest dość spory. Roślina potrzebuje stabilnych podpór w miejscach słonecznych. Bez problemu wespnie się na mury czy ogrodzenia tworząc żywopłoty. Milin kwitnie w okresie letnim to jest od lipca do września. Kwiaty długości ok. 10 cm w kształcie trąbek zebrane są w kwiatostany. Odmiana Flamenco ma kolor czerwony. Liście są długie, ciemnozielone i brzeżnie piłkowane. Stanowi bardzo oryginalną ozdobne ogrodu czy terenu publicznego. Nadaje się z powodzeniem do terenów miejskich. Ma dość sporą odporność na mróz, jednakże młode osobniki mogą przemarzać. Zaleca się okrycie w pierwszych latach od posadzenia najważniejszych pędów. Dobrze rośnie na glebach żyznych z domieszką gliny i próchnicy, bez problemu poradzi sobie również na słabszych glebach pod warunkiem odpowiedniego nawadniania.

Wiosną (marzec) przeprowadzamy cięcie sanitarne mające za zadanie oczyszczenie przemarzniętych pędów oraz tych na których były kwiaty w poprzednim roku. Rośliny mocniej odbmrożone przycinamy silniej. Przycięcie rośliny spowoduje mocniejszy rozrost pnącza i wytworzenie dużej ilości pędów kwiatowych. Nie zapominamy o nawożeniu nawozami dedykowanymi roślinom kwitnącym.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

48 Przedmioty
Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
2L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
czerwone
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password