• Obecnie brak na stanie

Winobluszcz trójklapowy 'Veitchii'

Pnącza
  • Nazwa łacińska: Winobluszcz trójklapowy
  • Nazwa polska: Parthenocissus tricuspidata
  • Odmiana: Veitchii
  • Wielkość doniczki: C3
25,00 zł
Brutto

Winobluszcz trójklapowy odmiany "Veitchii" to bardzo dekoracyjne samoczepne pnącze. Rośnie dość szybko, za pomocą wąsów czepnych przyczepia się do ścian, murów, ogrodzeń czy pni drzew. Liście duże dłoniaste, lekko łukowato wygięte, trójklapowe. Intensywnie zielone, błyszczące. Jesienią pięknie przebarwiające się w intensywnie pomarańczowe następnie czerwone barwy. Roślina kwitnie w czerwcu i lipcu. Kwiaty drobne, miododajne. Jesienią (wrzesień-październik) pojawiają się drobne owoce granatowej barwy. Chętnie zjadane przez ptaki. Roczny przyrost rośliny sięga 1-2 m. Sumarycznie około 10-20m. Pnącze bardzo odporne na mróz, choroby i szkodniki. Świetne do obsadzania przy ścianach, ogrodzeniach (murach), pergolach, altanach itd.

W naszej szkółce Winobluszcz trójklapowy 'Veitchii' jest zaszczepiony na podkładce winobluszczu pięciolistkowego, dzięki czemu zyskuje dużą odporność na mróz.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
3L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
białe/kremowe
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password