• Nowy

Powojnik włoski "Alba Luxurians" C2

Pnącza
50 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Clematis viticella
  • Nazwa polska: Powojnik włoski
  • Odmiana: Alba Luxurians
  • Wielkość doniczki: C2 - 2l
25,00 zł
Brutto

Powojnik 'Alba Luxurians' charakteryzuje się dzwonkowatymi, białymi kwiatami, na niektórych z zielonymi przebarwieniami na zakończeniach płatków. Kwitnie od lipca (najintensywniej) do września, a przekwitnięte kwiatostany przeobrażają się w puszyste owocostany wiszące na roślinie nawet do października. Kwiaty są średnicy 6 cm, złożone z 4 płatków.

Roślina może rosnąć przy pergolach, kratkach, trejażach czy siatkach, ale również sprawdzi się jako bylina okrywowa. Polecana do donic i na balkony. Stanowiska słoneczne, na gleby  żyzne i przepuszczalne o obojętnym i lekko kwaśnym ph. Na przeciętnych i ubogich też sobie poradzi. Podczas sadzenia warto na dno wysypać drenaż. Powojnik ten jest mrozoodporny. Wiosną przycinamy 20-50 cm nad ziemią oraz nawozimy nawozem dedykowanym lub do kwitnących. 

Roślina może różnie wyglądać w określonej porze roku. Ze względu na ciągłość produkcyjną może być przycięta. Zdjęcie ma charakter poglądowy.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

50 Przedmioty
Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
2L
Pokrój rośliny
płożący
Kolor kwiatów
Białe
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password