• Nowy
  • Obecnie brak na stanie

Kalina Angielska

Krzewy ozdobne
  • Nazwa łacińska: Viburnum carlcephalum
  • Nazwa polska: Kalina angielska
  • Odmiana:
  • Wielkość doniczki: C3
23,00 zł
Brutto

Kalina Angielska to malowniczy krzew o luźnej, kulistej koronie. Dorasta do ok 3m wysokości. Kaliny kwitną wiosną. Ten gatunek uracza nas swoimi aromatycznymi kwiatostanami średnicy nawet 15 cm, koloru białego w przełomie V-VI. Gałązki pod wpływem ciężarów kwiatów lekko zwisają. Liście ciemno zielone, sercowate, błyszczące od wierzchu. Jesienią przebarwiają się na czerwono.

Wymaga miejsc osłoniętych od wiatru, stanowisk najlepiej półcieniste ale również w słonecznych sobie poradzi przy odpowiednim pilnowaniu nawadniania. Gleby żyzne, przepuszczalne, najlepiej lekko kwaśne. Roślina mrozoodporna.

Roślina pięknie prezentować się będzie w kompozycjach z barwnymi krzewami, przy ścieżkach jako pachnący akcent.

Nie wymaga cięcia. W przypadku przycinania, trzeba się liczyć że może odbyć się to kosztem przyszłorocznego kwitnienia. Mniejsze cięcia można wykonać po przekwitnięciu.

Roślina może się różnic w różnych porach roku. Może być z kwiatem, bez kwiatów, przycięta lub jesienią bez liści. Sadzonka ma ok 20-40 cm wysokości

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
3L
Pokrój rośliny
kulisty
Kolor kwiatów
Biały
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie
Okres kwitnienia
V-VI
Stanowisko
Słoneczne lub półcieniste

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password