• Nowy

Powojnik "Dzieci Warszawy" C2

Pnącza
49 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Clematis
  • Nazwa polska: Powojnik
  • Odmiana: Dzieci Warszawy
  • Wielkość doniczki: C2 - 2 l
25,00 zł
Brutto

Odmiana „Dzieci Warszawy” to powojnik o jasnofioletowych kwiatach średnicy 17 cm. Pręciki brązowawe. Kwitnie wcześnie na pędach dwuletnich w okresie czerwiec-lipiec oraz powtarza kwitnienie we wrześniu. Na jesiennych kwiatach pojawia się ciemniejsza pręga biegnąca przez środki płątków. Roślina o średnio przyroście, dorastająca do 2,5 m wysokości. Liście opadające na zimę. Pnącze ma zdolność owijania pędów wokół podpór. Może rosnąć przy różnych konstrukcjach (trejażach, pergolach, kratkach, linkach, tyczkach itd.). Lubi stanowiska lekko słoneczne, osłonięte na żyzne i przepuszczalne gleby od lekko kwaśnych do lekko zasadowych. Na glebach gliniastych i cięższych dobrze jest rozluźnić glebę. Podczas sadzenia warto na dno wysypać drenaż. Powojnik ten jest mrozoodporny. Cięcie (jeśli potrzebne) wykonujemy na wysokość 1,0-1,5 m cm nad ziemią, młode oraz bardzo słabe rośliny można przycinać mocnej.

Roślina może różnie wyglądać w określonej porze roku. Ze względu na ciągłość produkcyjną może być przycięta. Zdjęcie ma charakter poglądowy. 

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

49 Przedmioty
Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
2L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
czerwono-różowe
fioletowe
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password