Hortensja pnąca 'Miranda' C2

Pnącza
49 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Hydrangea petiolaris
  • Nazwa polska: Hortensja pnąca
  • Odmiana: Miranda
  • Wielkość doniczki: C2
36,00 zł
Brutto

Hortensja pnąca 'Silver Living' to pnącze o atrakcyjnym wyglądzie przez cały okres wegetacyjny. Liście są ząbkowane zielone z żółtym obrzeżeniem. Kwiatostany składają się z kwiatów płonnych i płodnych, pojawiają się latem (czerwiec-lipiec), kwiaty pachną miodowo. Przyciągają pszczoły więc jest to atrakcyjna roślina miododajna!

Wytwarza korzenie czepne, którymi przymocowuje się do ścian oraz pni drzew.

Dobrze rośnie w miejscach cienistych oraz półcienistych. Gleby próchniczne oraz gliniaste, lekko kwaśne, umiarkowanie wilgotne. 

Hortensja pnąca może rosnąć jako element barwnych kompozycji, przy ścianach i murach oraz jako roślina okrywowa. Świetnie sprawdzi się do donic i na balkony.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

49 Przedmioty
Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
2L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
białe/kremowe
Kolor liści/igieł
Zielone z żółtym brzegiem
Zimozieloność
tak

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password