• Nowy
Berberys pośredni "Red Jewel"

Berberys pośredni "Red Jewel" 3L

Liściaste
49 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Berberis media
  • Nazwa polska: Berberys pośredni
  • Odmiana: Red Jewel
  • Wielkość doniczki: 3l
19,00 zł
Brutto

Berberys pośredni "Red Jewel" jest niedużym krzewem dorastającym do ok 1,5 m wysokości o ciernistych, przewieszających się pędach. Liście o zmiennej kolorystyce w ciągu roku. Młode przybierają bordowy odcień, latem mogą zieleniec, a jesienią przebarwiają się na kolor szkarłatny. Roślina jest częściowo zimozielona. Kwitnie w maju na żółto. Kwiaty mają specyficzny ciężki zapach. Kwiaty zawierają nektar przyciągający pszczoły. Zapylone kwiaty wydają podłużne czerwone owoce, które mogą wisieć na krzewie do wiosny.

Roślina rośnie na glebach od lekko kwaśnych po lekko alkaliczne. Odporna na niskie temperatury i okresową suszę. Świetnie nadaje się do małych ogrodów, na niskie żywopłociki, nasadzenia połaciowe i do barwnych kompozycji, donic.

Wygląd rośliny może się różnić w zależności od pory roku.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

49 Przedmioty
Tempo wzrostu
roślina wolno rosnąca/karłowa
Pojemnik
3L
Pokrój rośliny
przewisający
Kolor kwiatów
żółte
Kolor liści/igieł
czerwone/bordowe
Zimozieloność
częściowo zimozielony

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password