• Nowy
Kalina 'Eskimo'  kwiaty

Kalina 'Eskimo' pięknie pachnąca

Krzewy ozdobne
14 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Viburnum
  • Nazwa polska: Kalina
  • Odmiana: 'Eskimo'
  • Wielkość doniczki: C3
23,00 zł
Brutto

Kalina odmiany 'Eskimo' to miniaturowy krzew o kulistej koronie. Dorasta do ok 1m wysokości i szerokości. Kaliny kwitną wiosną. Ten gatunek uracza nas swoimi aromatycznymi, kulistymi kwiatostanami., koloru białego w Maju. Gałązki pod wpływem ciężarów kwiatów lekko zwisają. Liście ciemno zielone, jajowate, błyszczące od wierzchu. roślina częściowo zimozielona.

Wymaga miejsc osłoniętych od wiatru, stanowisk najlepiej półcieniste, ale również w słonecznych sobie poradzi przy odpowiednim pilnowaniu nawadniania. Na stanowiskach cienistych również z powodzeniem rośnie. Nie ma większych wymagań glebowych, ale nie wolnej jej przesuszyć. Młode rośliny w bardzo mroźne zimy zaleca się okryć.

Roślina pięknie prezentować się będzie w kompozycjach z barwnymi krzewami, przy ścieżkach jako pachnący akcent.

Nie wymaga cięcia. W przypadku przycinania, trzeba się liczyć że może odbyć się to kosztem przyszłorocznego kwitnienia. Mniejsze cięcia można wykonać po przekwitnięciu.

Roślina może się różnic w różnych porach roku. Może być z kwiatem, bez kwiatów, przycięta lub jesienią bez liści. Sadzonka ma ok 20 cm wysokości

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

14 Przedmioty
Tempo wzrostu
roślina wolno rosnąca/karłowa
Pojemnik
3L
Pokrój rośliny
kulisty
Kolor kwiatów
Biały
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
tak
Okres kwitnienia
V
Stanowisko
Słoneczne lub półcieniste

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password