Sosna kosodrzewina "Minikin" 2L

Iglaste
10 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Pinus mugo
  • Nazwa polska: Sosna kosodrzewina
  • Odmiana: Minikin
  • Wielkość doniczki: 2L
45,00 zł
Brutto

Sosna kosodrzewina Minikin to karłowa, o kulistym pokroju roślina zimozielona. Jest bardzo gęsta, po 10 latach osiąga 40 cm średnicy/wysokości. Jej igły są krótkie, ciemnozielone, bardzo gęsto osadzone w rozetki wokół pączków szczytowych. Małe wymagania, odporna na suszę i trudne warunki między innymi zanieczyszczenia powietrza, mrozoodporna, wymaga stanowisk słonecznych, urośnie na każdej glebie ogrodowej. Sosna ta świetnie nada się do małych ogrodów, na skalniaki, do donic, na tarasy czy balkony, do kompozycji mieszanej z mniejszymi roślinami (miniaturami) czy na wrzosowiska. Roślina jest szczepiona na pniu (niższym lub wyższym).

Roślina jest w donicy 2 litrowej, średnica korony około 10-15 cm. Zdjęcie jest poglądowe, roślina może się różnić wyglądem względem sadzonek otrzymanych w przesyłce.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

10 Przedmioty
Tempo wzrostu
roślina wolno rosnąca/karłowa
Pojemnik
2L
Pokrój rośliny
kulisty
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
tak

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password