• Nowy
Powojnik Ville de Lyon

Powojnik "Ville de Lyon" C2

Pnącza
50 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Clematis
  • Nazwa polska: Powojnik
  • Odmiana: Ville de Lyon
  • Wielkość doniczki: C2 - 2 l
25,00 zł
Brutto

Odmiana „Ville de Lyon” to powojnik o intensywnie karminowych kwiatach średnicy 11-13 cm. Pręciki żółte. Kwitnie w okresie od końca maja do września. Roślina o szybkim przyroście, dorastająca do 3-4 m wysokości. Liście opadające na zimę. Pnącze ma zdolność owijania pędów wokół podpór. Może rosnąć przy różnych konstrukcjach (trejażach, pergolach, kratkach, linkach, tyczkach itd.). Lubi rosnąc na wystawie północnej, wschodniej lub zachodniej, osłonięte na żyzne i przepuszczalne gleby od lekko kwaśnych do lekko zasadowych. Na glebach gliniastych i cięższych dobrze jest rozluźnić glebę. Podczas sadzenia warto na dno wysypać drenaż. Powojnik ten jest mrozoodporny. Wymaga silnego cięcia na wysokość 20-50 m cm nad ziemią, młode oraz bardzo słabe rośliny można przycinać mocnej.

Roślina może różnie wyglądać w określonej porze roku. Ze względu na ciągłość produkcyjną może być przycięta. Zdjęcie ma charakter poglądowy. 

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

50 Przedmioty
Tempo wzrostu
roślina szybko rosnąca
Pojemnik
2L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
czerwone
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie
Stanowisko
Półcieniste lub cieniste

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password