Powojnik "Sunset" C2

Pnącza
50 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Clematis
  • Nazwa polska: Powojnik
  • Odmiana: Sunset
  • Wielkość doniczki: C2 - 2 l
25,00 zł
Brutto

Odmiana „Sunset” to powojnik o czerwono-różowych kwiatach średnicy 14 cm. Pręciki żółte. Kwitnie wcześnie na pędach dwuletnich w okresie od maja do września. Roślina o średnio szybkim przyroście, dorastająca do 2-3 m wysokości. Liście opadające na zimę. Pnącze ma zdolność owijania pędów wokół podpór. Może rosnąć przy różnych konstrukcjach (trejażach, pergolach, kratkach, linkach, tyczkach itd.). Lubi stanowiska lekko słoneczne, osłonięte na żyzne i przepuszczalne gleby od lekko kwaśnych do lekko zasadowych. Na glebach gliniastych i cięższych dobrze jest rozluźnić glebę. Podczas sadzenia warto na dno wysypać drenaż. Powojnik ten jest mrozoodporny. Cięcie (jeśli potrzebne) wykonujemy na wysokość 1,0-1,5 m cm nad ziemią, młode oraz bardzo słabe rośliny można przycinać mocnej.

Roślina może różnie wyglądać w określonej porze roku. Ze względu na ciągłość produkcyjną może być przycięta. Zdjęcie ma charakter poglądowy. 

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

50 Przedmioty
Tempo wzrostu
roślina szybko rosnąca
Pojemnik
2L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
czerwone
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password