• Nowy
Tawuła szara "Grefsheim"

Tawuła szara "Grefsheim" c3

Krzewy ozdobne
50 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Spiraea xcinerea
  • Nazwa polska: Tawuła szara
  • Odmiana: Grefsheim
  • Wielkość doniczki: c3
22,00 zł
Brutto

Malowniczy krzew szczególnie w momencie rozkwitu, który przypada na okres przełomu kwietnia i maja. Dorasta do 2 m wysokości. Na zeszłorocznych gałęziach pojawiają się zebrane w baldachogrona białe drobne kwiaty powodując przewisanie całych pędów. Roślina bez większych wymagań glebowych. Sadzimy w miejscach słonecznych. Odporna na mróz i suszę. Przycinamy i formujemy po przekwitnięciu. Gatunek szczególnie polecany do warunków miejskich, ogrodów przydomowych, jako akcent, czy formowany żywopłot.

Zdjęcia pokazują wygląd w momencie kwitnienia (wiosna).

Roślina w zależność i od pory roku może wyglądać inaczej, być przycięta, bez kwiatów bądź w okresie jesiennym -bez liści.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

50 Przedmioty
Tempo wzrostu
roślina szybko rosnąca
Pojemnik
3L
Pokrój rośliny
rozłożysty
Kolor kwiatów
białe/kremowe
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password