• Nowy

Hortensja krzewiasta "Pink Anabelle" C3

Krzewy ozdobne
48 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Hydrangea arborescens
  • Nazwa polska: Hortensja krzewiasta
  • Odmiana: Pink Anabelle
  • Wielkość doniczki: C3
32,00 zł
Brutto

Hortensja krzewiasta tej odmiany jest jedną z łatwiejszych w pielęgnacji roślin ozdobnych, której kwitnienie przypada na okres letni t.j. czerwiec-lipiec w chłodniejszych rejonach nawet do sierpnia. Kwiatostany są kuliste, różowe, składające się z wielu płonnych kwiatów, duże o średnicy 15-20 cm. Wabią motyle, delikatnie pachną. Rośnie świetnie w miejscach od słonecznych po cieniste, na glebach żyznych i próchnicznych ze stałym dostępem do wody.  Rośliny te lubią wodę, młode sadzonki należy obficie podlewać zwłaszcza w trakcie kwitnienia i okresu suszy.

Hortensja krzewiasta Pink Anabelle nadaje się do małych i dużych ogrodów  przydomowych a także na większe nasadzenia parkowe. Kwiatostany chętnie brane na kwiat cięty. Roślina jest odporna na mróz.

Wiosną zaleca się mocniejsze przycięcie całej rośliny, dzięki czemu wytwarza nowe silne pędy odporne na wyleganie pod wpływem wiatru czy deszczu. Pamiętamy o regularnym nawożeniu.

Rośliny mogą być różnej wysokości w ciągu roku, mogą być przycięte, z kwiatostanem lub bez.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

48 Przedmioty
Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
3L
Pokrój rośliny
rozłożysty
Kolor kwiatów
różowe
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie
Okres kwitnienia
VI-IX

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password