Dicotex 202SL, 100ml zwalcza chwasty na trawnikach

Ogrodowa/roślinna
1767
18 Przedmioty

Produkt: Dicotex 202SL

Przeznaczenie: zwalczanie chwastów w trawniku

Producent: Agrecol

Pojemność: 100ml 

32,99 zł
Brutto

DICOTEX 202 SL

zwalcza chwasty na trawnikach

środek przeznaczony do stosowania przez użytkowników nieprofesjonalnych.

Zawartość substancji czynnych:

2,4-D (związek z grupy fenoksykwasów) – 70 g/l (6,59 %);

MCPA (związek z grupy fenoksykwasów) – 70 g/l (6,59%);

mekoprop-P (związek z grupy fenoksykwasów ) – 42 g/l (3,95%);

dikamba (związek z grupy fenoksykwasów) – 20 g/l (1,88%).

Dicotex 202 SL to herbicyd selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie w formie płynu do sporządzania roztworu wodnego (SL). Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancje czynne wchodzące w skład środka zaliczane są do grupy O.

DZIAŁANIE NA CHWASTY

Środek zawiera substancje czynne z grupy regulatorów wzrostu. Środek pobierany jest przez liście chwastów. W roślinie powoduje zakłócenia podziału komórek, co w efekcie prowadzi do deformacji liści i łodyg, zahamowania wzrostu, karłowacenia, a następnie chlorozy, nekrozy i zasychania roślin. Środek najlepiej stosować gdy chwasty dwuliścienne znajdują się w fazie siewki do fazy 6 liści właściwych. Pierwsze objawy widoczne są po kilku dniach, a proces obumierania następuje po upływie 7 dni od zastosowania. Warunki sprzyjające wzrostowi i rozwojowi roślin, tj. temperatura powyżej 12°C, odpowiednia wilgotność gleby, światło słoneczne wzmagają skuteczność działania środka. Deszcz w ciągu 24 godzin od zabiegu zmniejsza skuteczność działania środka (zmywanie).

Sposób stosowania

Trawniki

Środek można stosować w czasie całego okresu wegetacji traw

(od kwietnia do połowy września), w okresie intensywnego wzrostu chwastów.

Zalecana dawka:

75 ml środka w 10 l wody na 100 m2

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informację zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Nabycie środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin, określone w art.28 (DZ.U.2018, poz. 1310) ustawy o środkach ochrony roślin.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

1767
18 Przedmioty

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password