Deltam Ogród, 15EW 30ml /Decis/

Ogrodowa/roślinna
103
16 Przedmioty

Produkt: Deltam ogród 15EW (zamiennik do Decis)

Przeznaczenie: zwalczanie szkodników w tym mszycę, gąsienice i kwieciaka

Producent: Bayer

Pojemność: 30 ml 

23,00 zł
Brutto

BAYER Deltam (Decis Ogród 015 EW) 30 ml

BAYER Deltam to środek, który służy do zwalczania mszyc, stonki ziemniaczanej, kwieciaków i innych szkodników. Preparat ten jest koncentratem do rozcieńczenia z wodą, którego zadaniem jest ochrona roślin ozdobnych, warzyw i owoców w gruncie i pod osłonami.

Deltam działa już po 15 minutach od oprysku, a efekt oprysku jest widoczny już po godzinie od zastosowania.

Preparat ten jest środkiem biobójczym-należy zachować wszelkie środki ostrożności i zapoznać się z treścią ulotki oraz etykietą produktu. 

Deltam najlepsze działanie ma w temperaturze poniżej 20°C. Gdy temperatura jest wyższa zaleca się oprysk robić wieczorem, co wydłuży działanie produktu.

Gdy zwalczane są szkodniki ssące należy dokładnie opryskać każdą część rośliny stworzonym roztworem.

Okres karencji:

Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej: ziemniak, jabłoń, kapusta głowiasta biała – 7 dni; truskawka, pomidor – 3 dni; rośliny ozdobne – nie dotyczy

Powierzchnia stosowania (m2): 600

Zawartość Substancji Czynnych:

deltametryna (związek z grupy pyretroidów) – 15 g/l (1,5%)

Środki ostrożności

Przed zastosowaniem środka na rośliny ozdobne na każdej uprawianej po raz pierwszy odmianie wykonać próbny zabieg w celu sprawdzenia, czy w ciągu 7 dni nie wystąpiły objawy uszkodzenia roślin.

Nie jeść, nie pić, nie palić podczas używania produktu.

Stosować rękawice ochronne (nitrylowe), ochronę oczu, ochronę twarzy oraz odzież ochronną, zabezpieczającą przed oddziaływaniem środków ochrony roślin w trakcie przygotowywania cieczy roboczej oraz w trakcie wykonywania zabiegu.

Strategia zarządzania odpornością

Produkt nie może być używany więcej niż 2 razy w okresie wegetacji rośliny chronionej, w przypadku ochrony ziemniaka i pomidora preparat może być użyty tylko 1 raz w sezonie. W przypadku dwóch zabiegów należy pamiętać o przemiennym stosowaniu insektycydów i drugi zabieg wykonać innym środkiem, którego substancja czynna należy do grupy chemicznej o odmiennym mechanizmie działania. Dopiero trzeci zabieg można ponownie wykonać środkiem Deltam.

W celu ochrony pszczół i innych owadów zapylających nie stosować:

  • na rośliny uprawne w czasie kwitnienia
  • w uprawie chronionej występują kwitnące chwasty
  • w miejscach, gdzie pszczoły mają pożytek (spadź), a także na roślinach, których kwitnienie może rozpocząć się przed upływem okresu prewencji

okres prewencji dla pszczół – 24 h – w przypadku, gdy środek stosowany jest dwukrotnie w sezonie wegetacyjnym w dawce równej lub wyższej niż 4,1 ml/100 m2 lub jednorazowo w dawce równej lub wyższej niż 6,6 ml/100 m2

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informację zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Nabycie środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin, określone w art.28 (DZ.U.2018, poz. 1310) ustawy o środkach ochrony roślin.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

103
16 Przedmioty

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password